Kategorie:

Co warto zobaczyć w Krakowie?

W Polsce jest wiele interesujących lokalizacji, do których warto przybyć przynajmniej raz w życiu. Są to zarówno mniejsze, jak i większe miasta, w których można ciekawie spędzić weekend, jak i cały wakacyjny urlop. Chociażby Kraków to miasto, które za każdym razem można odkrywać na nowo. Poznaj więc najważniejsze krakowskie zabytki. Jeśli uwzględnisz je podczas organizowania wycieczki po Małopolsce, na pewno się nie zawiedziesz, a wręcz przeciwnie, odbędziesz podróż, która na długo zapadnie w Twojej pamięci.

Co warto zobaczyć w pierwszej kolejności?

Większość wycieczek po Krakowie rozpoczyna się na Dworcu Głównym, obok którego jest ulokowany zabytkowy budynek starego dworca kolejowego. Następnie kroki większości turystów kierują się w stronę przejścia podziemnego, którym można dojść do krakowskich plant. Po pokonaniu kilkuset metrów dochodzi się do Barbakanu, czyli okazałej części miejskiej fortyfikacji. Następnym interesującym punktem na trasie jest ulica Floriańską, która prowadzi nas wprost na krakowski rynek. Rynek Główny to miejsce, które obowiązkowo należy odwiedzić przybywając do tego miasta. Znajduje się tam słynny Kościół Mariacki – na jego wieży hejnalista gra na trąbce hejnał, jak również Sukiennice. Od rynku odchodzą liczne uliczki, po których również warto pospacerować, najsłynniejsze to ulica Grodzka, czy Kanoniczna.

Królewski Kraków, czyli obowiązkowa wizyta na Wawelu!

Nie sposób wyobrazić sobie pobytu w Krakowie bez wizyty na Wawelu. To chyba najbardziej słynna krakowska atrakcja turystyczna. Można tam podziwiać komnaty królewskie, zbiory muzealne, a także wziąć udział w zajęciach edukacyjnych. Po zejściu z wawelskiego wzgórza niezbędne jest spotkanie ze Smokiem Wawelskim, który zieje ogniem. Następnie warto pospacerować wzdłuż Wisły i cieszyć się pięknymi widokami.

Co jeszcze warto zobaczyć w Krakowie?

Istotnym punktem wizyty w Krakowie powinna być także wyprawa na Kazimierz, czyli dzielnica, która słynie z licznych zabytków architektury żydowskiej. Panuje tam wyjątkowa atmosfera, którą można cieszyć się, pijąc kawę w jednej z klimatycznych kawiarni. Charakterystycznym obiektem zlokalizowanym w tej dzielnicy jest tak zwany Okrąglak na Placu Nowym. Można kupić tam słynne zapiekanki, które są dostępne w wielu, czasem także nietypowym smakach. Każdy znajdzie tam swój ulubiony smak tej przekąski. W pozostałych częściach miasta także znajduje się wiele zabytkowych obiektów, które warto zobaczyć na własne oczy. Są to na przykład: krakowskie ZOO, Kopiec Kościuszki, Pomnik Grunwaldzki, Obiekty należące do Uniwersytetu Jagiellońskiego, Teatr Słowackiego, Muzeum Czartoryskich oraz Ogród Botaniczny.

Podsumowanie

Kraków, jako najbardziej znane miasto w Małopolsce oraz dawna stolica naszego kraju oferuje turystom wiele atrakcji o potencjale kulturalnym, jak również historycznym. Już nawet krótki spacer po centralnych uliczkach tego miasta pozwala poczuć prawdziwy powiew historii. Dlatego też jedno jest pewne – wizyta w Krakowie zrobi piorunujące wrażenie zarówno na zagranicznych turystach, jak i gościach przybywających z różnych miejsc Polski. Co ciekawe, nawet mieszkańcy Krakowa twierdzą, że w wolnych chwilach lubią być turystami we własnym mieście i odkrywać nieznane dotąd zakątki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *