Kategorie:

Kremy z filtrem mineralnym

Ochrona przeciwsłoneczna jest istotna nie tylko wtedy, gdy wybieramy się na wakacje do ciepłych krajów. Promieniowanie słoneczne jest niebezpieczne także w naszych rodzimych warunkach. Nawet, jeśli słońce jest schowane za chmurami, promieniowanie jest obecne i może powodować wiele szkód w naszym organizmie. Jak się przed tym skutecznie chronić? Dobrym pomysłem jest stosowanie sprawdzonych i przetestowanych kosmetyków.

Promienie słoneczne kojarzą nam się bardzo dobrze, szczególnie gdy pojawiają się wiosną po długiej i mało przyjemnej zimie. Słońce dodaje nam energii, ładnie opala skórę, powoduje zwiększenie produkcji hormonów szczęścia, poprawia nastrój, a także wpływa na wytwarzanie przez organizm witaminy D3, której odpowiedni poziom jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania wapnia czy fosforu, ale również do dobrego funkcjonowania układu odpornościowego. Trzeba jednak mieć świadomość, że słońce to nie tylko plusy. Promieniowanie słoneczne, zarówno UVA, jak i UVB jest w nadmiarze szkodliwe dla naszego organizmu. I, wbrew pozorom, nie chodzi jedynie o oparzenia słoneczne czy schodzącą skórę, gdy przesadzimy z opalaniem. Nadmiar słońca powoduje, że w organizmie wytwarzają się w dużych ilościach wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się komórek, tkanek i narządów. Co więcej, nadmierne opalanie zwiększa również ryzyko wystąpienia wszystkich nowotworów skóry, a także chorób dermatologicznych. Dlatego też warto zachować ostrożność i nie opalać się w nadmiarze, gdyż piękna opalenizna zdecydowanie nie jest warta problemów zdrowotnych, jakie mogą pojawić się w późniejszym czasie.

Szukaj dobrych kremów z filtrem

Aby ochronić się przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, warto nie tylko na wakacjach, ale również na co dzień w ciepłe, letnie dni stosować kremy z filtrami, które sprawią, że promienie nie będą dostawały się do wnętrza naszego organizmu. Wybierając krem z filtrem, warto zwracać uwagę na wysokość faktora – im wyższa, tym większa i pełniejsza ochrona. Jeśli chcemy korzystać z kremów do opalania gdzieś nad wodą i łączyć kąpiele słoneczne z kąpielami w wodzie, dobrze jest wybierać. Kremy czy balsamy, które są wodoodporne i nie zmyją się po kilkunastu minutach. Dzięki temu nie trzeba się będzie smarować kremami kilkakrotnie w czasie kilkugodzinnego plażowania. Dobrym rozwiązaniem, które w ostatnim czasie jest coraz popularniejsze, są kremy z filtrem mineralnym. W odróżnieniu od filtrów chemicznych, filtry mineralne są bowiem naturalne, zapewniają świetną ochronę, a jednocześnie nie ma w nich szkodliwych substancji, parabenów czy konserwantów, które mogą negatywnie wpływać na kondycję naszej skóry.

Zalety kremów z filtrem mineralnym

Filtry mineralne są naturalne i bezpieczne. Najczęściej są to dwutlenek tytanu i tlenek cynku, które tworzą na skórze ekran rozpraszający oraz odbijający promieniowanie słoneczne. Dzięki temu do wnętrza organizmu nie dostają się promienie mogące wywołać w nim szkody. Filtry mineralne działają przez długi czas, mają bardzo wysoką skuteczność, która często sięga powyżej 90 procent, czyli odbija niemal wszystkie promienie. Co więcej, w ich składzie znajduje się sporo substancji nawilżających, odżywczych, witamin oraz innych składników, które działają korzystnie na skórę. Kremy z filtrem mineralnym nie powodują podrażnień i uczuleń, są bardzo bezpieczne w stosowaniu nawet w przypadku osób mających problemy z alergiami czy bardzo wrażliwą i skłonną do podrażnień skórą. Kremy z filtrem mineralnym dostępne są również w wersji dla najmłodszych, gdyż zapewniają świetną ochronę delikatnej skórze dziecka.

Sprawdzaj skład i producenta

Jeśli chcesz mieć pewność, że inwestujesz w dobry, sprawdzony i przetestowany krem z filtrem mineralnym, warto uważnie wybierać konkretny produkt czy markę. Wiele kosmetyków, zwłaszcza sprzedawanych przez internet, pochodzi z niesprawdzonych źródeł, nie wiadomo, w jaki sposób były przechowywane, jaka jest ich data ważności, a nawet – czy faktycznie są to oryginalne produkty. Używanie tego rodzaju kosmetyków do ochrony przed słońcem jest dosyć ryzykowne. Jeśli bowiem filtry znajdują się tylko w informacji na opakowaniu, a nie w składzie produktu, możemy sobie mocno zaszkodzić. Warto więc kupować kosmetyki z filtrem w sprawdzonych miejscach, stawiać na renomowane produkty i marki, które kojarzą się z wysoką jakością. Dzięki temu możemy mieć pewność, że będziemy przed słońcem chronieni kompleksowo i na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *